příspěvková organizace

MK Fruit s.r.o. Šumperk dne 21. a 22. listopadu zavítal do naší školy na 1. stupeň s projektovou výukou o zdravém životním stylu. Žáci ochutnali potraviny, které jsou zdraví prospěšné a dozvěděli se také o těch, které zdraví neprospívají. Na lisu pozorovali celý proces lisování za studena nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny od drcení až po vytékání šťávy přes filtr. Ochutnávka čistě přírodních šťáv proběhla z jednorázových kelímků, byla tak zajištěna také hygienická opatření celé akce. Žáci se věnovali také přípravě ovocných špízů z čerstvého ovoce a zeleniny a bylo jim doporučeno, aby takto upravené ovoce používali místo sladkostí.

Žáci 2. stupně obdrželi bag-in-boxy (ekologický obal) s lahodnou stoprocentní šťávou bez konzervantů a sladidel, čerstvé ovoce různého druhu a mohli si tak obohatit svačinu daného dne.

Tato již tradiční akce navazuje na projektový den 1. stupně s názvem „Zdravá svačina“. Budeme rádi, pokud se nám podaří změnit alespoň částečně nezdravé stravování u dětí a nastartovat již v raném věku principy zdravější výživy.

Mgr. Dáša Kalužová