příspěvková organizace

Žáci 9. A a 9. B absolvovali v úterý 26. 11. 2019 tematické exkurze do dvou podniků v rámci projektu IN VIT. Navštívili strojírenskou společnost STECOMTRA v Novém Jičíně, která působí na českých i zahraničních trzích od roku 2004. Zaměřuje se na zpracování plechů a profilů pomocí moderních technologií. Žáci se seznámili s výrobou podvozkových rámů, výrobou komponent a podkomponent pro kamionové návěsy. Viděli využití laserového řezání, ohraňování, obrábění
a následné svařování. Poté se přesunuli do společnosti MARLENKA ve Frýdku Místku, aby shlédli výrobu potravinových produktů této společnosti. Součástí exkurze byla rovněž ochutnávka výrobků. Věříme, že tyto exkurze přispěji ke snadnějšímu rozhodování o budoucí profesi každého žáka. V obou společnostech jsme se setkali se vstřícností a maximální ochotou vysvětlit žákům výrobu
a odpovědět na případné dotazy.

Mgr. Blanka Váňová