příspěvková organizace

72 hodin 2017 – dobrovolnická akce školního parlamentu a školního klubu

Ocenění CO2 liga

72 hodin 2016

Sněhuláci pro Afriku – poděkování

Mrkev

Zlatý list

Škola udržitelného rozvoje 1. stupně 2017-2019

Ocenění školy 2015 – 2016

M.R.K.E.V.

Nejoblíbenější učitel školního roku 2015/2016 – I. Hasala

Zlatý Ámos – I. Hasala

Zlatá karabina – R. Fajmonová

Ekologická škola

Certifikát prověřená společnost

Partner of Hello language centre

Brána k druhým

Stromy vzpomínek

Škola pro demokracii

Ocenění školy 2014 – 2015

Ekoškola

Eurorebus

Svět jako Rubikova kostka

Sněhuláci pro Afriku

Globe Games

Škola udržitelného rozvoje 1. stupně

M.R.K.E.V.

Gympl roku (Česká republika)

Gympl roku (Moravskoslezský kraj)

Les ve škole

Brána k druhým

Globe

Ocenění školy 2013 – 2014

Ekologická škola

SOS_parlamenty

Globe

Certifikát Lesní třídy

Metodika a realizace kompletní ekologické výchovy – MRKEV

Férová škola

Sněhuláci pro Afriku

Předchozí ocenění školy

Certifikát o vytvoření světového rekordu za největší galerii znaků měst a obci vyrobených z odpadových materiálů

Rodiče vítáni

Les se škole – škola v lese

Ekoškola

Recyklohraní

TAKTIK

Silesia – ocenění v kategorii nejúspěšnější žadatel

 

Úspěchy v soutěžích ve školním roce 2017– 2018

7. místo – Hrabálková Diana Marie – Okresní kolo matematické olympiády

 

Úspěchy v soutěžích ve školním roce 2016– 2017

3. místo – Lichovníková Vendula – Krajské kolo v jazyce ruském

8. místo – Prusková Marcela – Krajské kolo v jazyce ruském

1. místo – Nedzbala Dominik – Soutěž v anglickém jazyce – okresní kolo

2. místo – Klára Kubesová, Alexandr Pisani, Martina Maléřová – SAPERE – vědět jak žít – okresní kolo

3. místo – Dominik Nedzbala , Jan Leher, Veronika Hajdová – SAPERE – vědět jak žít – okresní kolo

4. místo – Cihlářová Eliška – Soutěž v německém jazyce – okresní kolo

6. místo – Leher Jan – Soutěž v anglickém jazyce – okresní kolo

7. místo – Juroška Jan – Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

7. místo – Drnková Jana – Olympiáda v českém jazyce – okresní kolo

8.-9. místo – Krzok Tomáš – Soutěž v anglickém jazyce – okresní kolo

9. místo – Nedzbala Dominik – soutěž v programování (Aplikační software – tvorba webu) – okresní kolo

10. místo – Šrámek Ondřej – Fyzikální olympiáda – okresní kolo

 

 

Úspěchy v soutěžích ve školním roce 2015 – 2016

Markéta Válková (9.B) – 15.-17. místo okresní kolo anglické olympiády kategorie II A

Jiří Strakoš – 1. místo ve Vánoční laťce okresu Opava (výkon 180cm)

Jiří Strakoš, Kobela Jan, Kundrát Jan, Kudela Martin – 2. místo ve Vánoční laťce okresu Opava (soutěž týmů)

Daniel Fabik, Matěj Bek, Ondřej Moravec – 3. místo v okresním finále stolního tenisu (soutěž týmů)

Marie Feglerová (9. B) – umístila se mezi 15 nejlepšími v literární soutěži na téma „Obědy pro děti“, kterou vyhlásila nadace Women for women

Ivona Marie Repková (9. A) – 7. místo v okresním kole olympiády v jazyce českém

Ivona Marie Repková (9. A) – 4. místo v regionálním kole soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“. Postupuje do celostátního kola.

Ivan Novák (9. A) – 28. místo v regionálním kole soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“.

Nikol Beníšková (8.B) – 2. místo výtvarná a pěvěcká soutěž Karel IV

Eliška Plačková (8. A) – 2. místo v okresním kole soutěže Bible a my

soutěžní tým: Natálie Vavrošová (sekunda), Jakub Koláček a Kateřina Jurkovičová (9. A) – 5. místo v okresním kole soutěže Finanční gramotnost – II. kategorie (pro 6. – 9. ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií)

Ivona Marie Repková (9. A) – 8. místo v okresním kole Dějepisné olympiády pro žáky 8. a 9. ročníků ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií

Petr Zemánek 9. A 22. místo v okresním kole chemické olympiády

Jan Kundrát 9. A 23. místo v okresním kole chemické olympiády

Eliščka Plačková 8. A účast v celostátním kole soutěže Bible a my

Tomáš Raus, 5.B, 7. místo, úspěšný řešitel okresního kola Pythagoriády

Tomáš Raus, 5.B, 13. místo matematické olympiády, úspěšný řešitel

Karolína Krejčová, 9.B, 16. místo (úspěšný řešitel) v okresním kole matematické olympiády

Ivan Novák, 9.A, 1.-6. místo (plný počet bodů) v okresním kole matematické olympiády

Natálie Hrubá, 4.A. 2. místo v pěvecké soutěži (EUROTOPIA)

 

 

Úspěchy v soutěžích ve školním roce 2014– 2015

Michal Trojanowski, II. A – 2. místo v pěvecké soutěži, I. kategorie (ZŠ Vítkov,nám. Jana Zajíce)

Natálie Hrubá, III. A – 3. místo v pěvecké soutěži, I. kategorie (ZŠ Vítkov,nám. Jana Zajíce)

Magdaléna Tomešová, V. B – 1. místo v pěvecké soutěži, II. kategorie (ZŠ Vítkov, nám. Jana Zajíce)

Adam Karlík (III.C), Karel Mičulka (IV.C) a Adam Faldýn (V.B) – 2. místo v krajském kole Eurorebus Junior

Adam Hýl, V. C – 2. místo v okresním kole soutěže chovatelské dovednosti mládeže – I. kategorie – chovatelská odbornost okrasné ptactvo

Kristýna Buchwaldová, Eliška Cihlářová, Ondřej Moravec, Ondřej Švestka – 2. místo v okresním kole soutěže mladých cyklistů – I. kategorie

Barbora Nosková – VI. B – 2. místo v regionálním kole mezinárodní soutěže v řečnickém umění YOUNG DEMOSTHENES – I. kategorie

Patrik Mlčák, V. C – cena poroty v literární soutěži Svět slova 2015 – II. kategorie

Jindřich Kulhánek 1. A, Martina Jochcová 4. A, Veronika Kosternová 9. A – Požární ochrana očima dětí 2015

Klára Mlčáková, V. C – postup do semifinále v VI. ročníku dětské výtvarné soutěže „Western a koně očima dětí – III. kategorie

 

 

Úspěchy v soutěžích ve školním roce 2013 – 2014

Jan Gazdík, 5. B – 3. místo v celostátní literární soutěži Voda pro život (Klub ekologické výchovy Praha)

Klára Kubesová, 7. B – 2. místo v okresním kole recitační soutěže a postup do krajského kola v Ostravě 24. dubna  2014

Anna Mužíková, 3. A – 1. místo v kategorii 6-8 let (EUROTOPIA Opava)

Isabella Štencelová, 3. C – 2. místo v kategorii 6-8 let (EUROTOPIA Opava)

Vendula Pavlů, 3. B – 3. místo v kategorii 9-11 let (EUROTOPIA Opava)

Vendula Pavlů, 3. B – 1. místo ve výtvarné a pěvecké soutěži kategorie 1.-3. ročník

Vojtěch Ondřej, 2. C – 2. místo ve výtvarné a pěvecké soutěži kategorie 1.-3. ročník

Nikol Beníšková, 6. B – 2. místo ve výtvarné a pěvecké soutěži kategorie 4.-6. ročník

Martin Huška, 6. B – 3. místo ve výtvarné a pěvecké soutěži kategorie 4.-6. ročník

Karel Chovanec, 9. B – 1. místo ve výtvarné a pěvecké soutěži kategorie 7.-9. ročník

Plačková Kristýna   2. místo soutěž v programování – Kancelářské aplikace

Polášková Alena – 5. místo soutěž v programování – Kancelářské aplikace

Plačková Kristýna – 5. místo biologická olympiáda

Anežka Šrubařová, Alexandr Pisani, Jan Kobela, 7. A – postup do celostátního kola zeměpisné soutěže EUROREBUS

Štěpán Hruška, 2.A –  1. místo ve výtvarné soutěži v rámci projektu Svět slova VII, kategorie 1. -2. třídy

Pavel Smolka, 4. A –  3.-6. místo v soutěži Matematický klokan, kategorie 4. – 5. třídy

Kristýna Pecníková, Nikola Pelcová, Denis Černín a Jan Rychtecký3. místo v Okresním kole dopravní soutěže mladých cyklistů

Kateřina Zemánková, Natálie Snášelová, Jan Leher a Dominik Kuča – 1. místo v okresním kole Dopravní soutěže mladých cyklistů

Kateřina Zemánková, Natálie Snášelová, Jan Leher a Dominik Kuča – 3. místo v krajském kole Dopravní soutěže mladých cyklistů

Petr Smolka, Adam Faldýn, Magdaléna Tomešová, 4. B – finalisté mezinárodní soutěže „Malujeme po síti“

Helena Gacíková, 4. C – 2. místo okresního kola „Požární ochrana očima dětí“

Simona Kunzová, 4. A – 1. místo celostátního kola „Požární ochrana očima dětí“

Markéta Švestková, 4. C – 1. místo v I. kategorii celostátní literární soutěže Klubu ekologické výchovy

Kateřina Foltýnová, 4. C –  2. místo v I. kategorii celostátní literární soutěže Klubu ekologické výchovy

Magdaléna Tomešová, 4. B –  3. místo v I. kategorii celostátní literární soutěže Klubu ekologické výchovy

Kamila Juřínková, 8. B – 3. místo ve II. kategorii celostátní výtvarné soutěže Klubu ekologické výchovy