• 29.11.2022
  • 16×

Lampiony

Podzimní čas je časem k rozsvícení svíček, světýlek, lampionu. Proto jsme se s dětmi vrhli na výrobu lampionů z pečícího papíru, které si sami nápaditě pokreslily. Vyprávěli jsme si, kdy vznikla tradice lampionu a průvodu s nimi. Na středu 16. listopadu jsme naplánovali  lampionový průvod, děti se nemohly tohoto dne dočkat. Den lampionů přišel, sešli jsme se před školou, kde děti dostaly svítící náramek, a mohlo se jít směrem k městskému parku, kde nás čekali světlušky a broučci. Děti splnily úkoly, které jim dal brouček a dostaly odměnu. V průvodu světýlek jsme pokračovali zpět ke škole. Na konci týdne s malým zpožděním nás překvapil svatý Martin na bílém koni. Děti si napadaný sníh užívaly válením se v něm, stavění sněhuláků, koulováním.