• 15.2.2021
  • Lukáš Váňa

Maškarák z obýváku

Tyto zimní měsíce patřily každoročně akci, která zcela zaplnila Kulturní dům ve Vítkově. Tradiční Maškarní ples školy byl velmi oblíbený nejen dětmi, ale také rodiči a prarodiči. Vzhledem k tomu, že nám covidová situace nedovoluje bavit se takto hromadně, zrodil se nápad uspořádat Maškarák z obýváku. Od nápadu byl už jen krůček k realizaci. Do soutěže se na přelomu ledna a února zapojilo krásných 87 masek. Obývací pokoje se tak rázem změnily například v pirátské doupě, peklo, ranč či policejní stanici. Rodiče i děti si s výrobou kostýmů dali opravdu záležet, a tak i pestrost masek a nápaditost byla obdivuhodná. Fotografii výsledného díla zasílali soutěžící na email paní Andreji Brijarové, hlavní organizátorce akce. Všechny krásné masky pak byly postupně zveřejňovány na webových stránkách školy a na Facebooku. Následoval nelehký úkol, vybrat nejkrásnější a nejnápaditější masky. A že bylo z čeho vybírat. Desetičlenná porota, kterou tvořili zaměstnanci školy, nakonec určila pořadí. Vzhledem k tomu, že díky sponzorům bylo cen dostatek, svou odměnu získali všichni.

V pátek 5. února 2021 se u školního klubu otevřelo „výdejní okénko“, ze kterého si účastníci akce vyzvedávali, za dodržení všech hygienických opatření, své ceny. A nechyběly ani tradiční „maškarácké“ věnečky, ty získalo 20 prvních masek.

Jsme rádi, že se tato akce povedla a pevně věříme tomu, že v příštím roce se už všichni sejdeme na Maškarním plese školy v kulturním domě. Je třeba také poděkovat paní Andreji Brijarové, vychovatelce, autorce nápadu a hlavní organizátorce Maškaráku z obýváku. Dále zaměstnancům školy, kteří se na akci podíleli jak pomocí s organizací, pečením věnečků, zveřejňováním fotografií a příspěvků, tak účastí v porotě. Velké díky patří především rodičům a dětem, kteří společně dokázali, že i když je doba těžká, najdou si chvilku na zábavu a pomohou udržovat tradice.

Karína Kopecká