• 17.7.2020
  • Ludmila Šromotová
  • 10×

Příměstský tábor Mladý Pythagoras

Třetí červencový týden proběhl příměstský tábor školní družiny s názvem „Mladý Pythagoras“. Tábor byl spolufinancován z projektu IN VIT, na kterém si žáci zábavnou formou upevňovali a zdokonalovali matematické dovednosti.

Ilustrační fotografie

Při zahájení tábora si vytvořili skupinky, ve kterých vypracovávali celotýdenní kvízovou hru – čekalo je např. zábavné procvičování násobilky, počítání s vitamíny, vesmírné luštění a doplňování, procvičování logického myšlení. Stavěli tělesa ze stavebnic Magformers a Geomag, zahráli si také společenské hry zaměřené na matematiku – karetní hra UNO, hry s čísly – Bingo a Rumikub. Při venkovních aktivitách si prověřili svou rychlost a mrštnost v zápolení mezi družstvy. Žáci se ovšem nezabývali jen matematikou, ale také výtvarnou a pracovní činností. Vyrobili si tričko s geometrickými tvary savovou technikou, stromeček štěstí z měděného drátku s křišťálem, lžičku ozdobenou hmotou fimo.  K táborům patří výlety a žáci se zúčastnili hned dvou – celodenní výlet do Budišova nad Budišovkou s návštěvou Muzea Břidlice – prohlídka expozice s výkladem, zábava v zahradě Muzea, půldenní výlet do Loučky u Oder s návštěvou Mlýna Wesselský. Žáci si odnesli na konci týdne mnoho zážitků a balíček, který využijí v hodinách matematiky.

vychovatelky R. Ďurišová, J. Franková, L. Šromotová