• 16.9.2022

Adaptační kurz kvinty

Žákyně a žáci 5. G se ve dnech 7. 9. – 9. 9. 2022 zúčastnili adaptačního kurzu. Zázemím se pro ně stal Hotel Belaria v Hradci nad Moravicí. V krásné přírodě a za slunečného počasí prožili tři dny naplněné pěší turistikou, společenskými hrami a vzájemným poznáváním.

Ve středu 7. září se – rozděleni na dvě skupiny - zúčastnili komentované prohlídky Weisshuhnova kanálu. Putování po této výjimečné technické památce bylo ozvláštněno poutavým výkladem průvodce pana Jindřicha Skařupy.   Uprostřed lesa pak na kvintány čekalo opékání špekáčků a občerstvení v dobovém duchu. Na stole byl například chléb se škvarky a bandasky a Meltou – tedy jídlem, které jedli dělníci stavějící tento kanál na přelomu 20. století. Stavba vznikla z popudu podnikatele Carla Weisshuhna pro chod továrny a papírnu v Žimrovicích.

Ve čtvrtek 8. září jsme se vydali na pěšky na turistický výlet na Podhradí údolím řeky Moravice. Během obou dnů jsme absolvovali trasu dlouhou zhruba třicet kilometrů.

Vždy odpoledne po návratu nás v hotelovém společenském sále čekaly různé hry a aktivity, během nichž jsme se více poznali. V osobním volnu mnozí využili koupání v hotelovém bazénu. K dispozici byla také vířivka, posilovna, kulečník, stolní tenis a dobré jídlo.

V pátek 9. září po snídani jsme ještě naposled využili velký hotelový sál k společenským hrám a kolem poledne se vydali do Hradce nad Moravicí na autobusovou zastávku směr Vítkov, kde jsme dorazili o půl druhé.

A jak se adaptační kurz povedl? Z odpovědí účastníků vyplynulo, že se jim akce líbila, více se navzájem poznali, někteří i překvapili. Kvinta má podle nich našlápnuto k dobrému kolektivu, ve kterém by mělo být každému jednotlivci dobře. To ovšem ukáže čas.

Mgr. Zuzana Urbánková