• 27.12.2019

Koncerty pěveckého sboru - Vánoce 2019

Advent je obdobím rozžínání vánočních stromů a věnců, chystání dárků či pečení cukroví. Pro žáky našeho školního pěveckého sboru je také obdobím, kdy realizují šňůru koncertů, aby potěšili svými hlasy široké publikum. Co jsme tedy absolvovali a komu jsme letos nadělili hudební dárek?

Ilustrační fotografie

9. 12. dopoledne to byli klienti Domova Vítkov a odpoledne děti z Dětského domova Dubová. Své rodiče a příbuzné jsme zase pozvali 12. 12. do Evangelického kostela, abychom jim předvedli svůj repertoár. Všem návštěvníkům Adventního koncertu děkujeme, že si v předvánočním shonu našli čas a podpořili naše hudební snažení. Další týden nás 17. 12. čekaly děti v Dětském domově Melč, 18. 12. zase klienti LDN Klokočov. Svoji šňůru vystoupení jsme zakončili 19. 12. koncertem v LDN Vítkov.

K realizaci našeho vánočního programu nám významně přispěla dotace z Moravskoslezského kraje. Z projektu určeného mládežnickým iniciativám s názvem „Děti zpívají dětem – Vánoce 2019“ jsme získali finance na pěvecké soustředění v Jánských koupelích i na koncerty určené dětem.

Jan Kundrát