• 19.5.2022

Olympiáda mladých chovatelů

Ve středu 18. května proběhlo v Opavě okresní kolo Olympiády mladých chovatelů. Gymnázium reprezentovaly dvě žákyně ze třídy tercie - Karolína Janečková a Beata Březovjáková. Do soutěže byly žákyně nominovány na základě sepsání práce, která obnášela roční pozorování domácích mazlíčků, vypracování jejich etogramů a grafické zdokumentování výsledků.  Soutěžilo se ve dvou kategoriích: I. žáci od 6 do 14 let a II. žáci od 15 do 18 let, v 11 odbornostech chovu králíků, drůbeže (hrabavé i vodní), holubů (včetně poštovních), ovcí a koz, exotického ptactva, akvarijních rybek, terarijních živočichů, drobných hlodavců, koček, psů, činčil a fretek. Karolína Janečková soutěžila v chovatelské odbornosti Exotické ptactvo – papoušci, v kategorii II. Monitorovala potravu, chování, hlasové projevy a onemocnění pětileté samičky papouška šedého Kačenky. Beata Březovjáková si vybrala chovatelskou odbornost Psi, v kategorii I. Věnovala se etologii a způsobu chovu Rhodéského ridgebacka, dvouleté fence Dolfi. V okresním kole dívky absolvovaly poznávání organismů v dané odbornosti, teoretický test a obhajobu práce. Obě žákyně byly velmi úspěšné. Karolína Janečková se umístila na 2. místě a Beata Březovjáková na místě 3.

Blahopřejeme.

Mgr. Milena Mačáková