• 13.9.2021

Prezentiáda

9. září 2021 se uskutečnilo na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně celostátní kolo soutěže žáků základních škol v prezentování. Naši školu reprezentovala dvojice Viktorie Mýlková (tercie) a Jana Burdíková (kvarta).

Témata finále byla vylosována 22. srpna. Byla to „Kde jsou hranice“ a „Jednorožci dnešního světa“. Kromě hlavních témat byl každému týmu vylosován kontext, jak téma představit. Naší dvojici přiřadili „Provedení pro firmu“.

Děvčata zvolila téma „Kde jsou hranice“ se zaměřením na životní prostředí. Zamýšlela se nad otázkou, kde je hranice toho, co ještě naše Země vydrží, se zaměřením na vliv pandemie nemoci Covid-19.

Týmy, které postoupily z krajských kol, byly rozděleny do tří skupin, ve kterých odprezentovaly své práce. Z těchto skupin postoupila trojice nejlepších týmů do finále. V něm měly za úkol obhájit proti oponentovi názor, který si vylosovali.

Naše dvojice bohužel podlehla trémě a nepostoupila ze základní skupiny. Obě dívky ale svorně potvrdily svůj zájem zúčastnit se dalšího ročníku, kde by zúročily své zkušenosti.

Mgr. Alena Grosová