• 12.12.2019

Školská futsalová liga a halová kopaná

Fotbalová asociace FAČR pořádá celostátní futsalový turnaj v rámci projektu „Fotbal ANO, drogy NE“, kterého se pravidelně účastníme.

Ilustrační fotografie

Výrazného úspěchu dosáhli mladší hoši v kategorii 6. – 7. tříd. V prvním kole jsme byli nalosováni do skupiny – ZŠ Město Albrechtice (pořadatel), ZŠ Hradec nad Moravicí a ZŠ Velké Heraltice. Hoši o gól podlehli ve vyrovnaném zápase pouze domácímu týmu. Postoupili tak z druhého místa do dalšího kola, které se hrálo v Hlučíně. Díky bojovným a zodpovědným výkonům jsme přehráli domácí ZŠ dr. Miroslava Tyrše Hlučín 3:1 a poradili si také s druhým soupeřem ZŠ Gen. Píky Ostrava 4:3. Zajistili jsme  si postup do lednového krajského semifinále v Ostravě!

Další každoroční futsalová soutěž se hraje v Opavě pod názvem Halová kopaná. Základní školy okresu Opava byly rozlosovány do šesti skupin. Naše skupina odehrála turnaj ve sportovní hale v areálu SFC Opava. Téměř identická sestava s futsalové ligy přehrála všechny soupeře. Náš tým jednoznačně vyhrál skupinu a v lednu odehrajeme okresní finále!

Výsledky: ZŠaG Vítkov – ZŠ T.G.M. Opava 8:2; ZŠ Šrámkova Opava 4:0; ZŠ B.Němcové Opava 6:0; ZŠ Štítina 8:1.

Reprezentovali nás: Hučík Jakub a Šimon, Šustr Jiří, Horvát Julius, Soukup Vojtěch, Lamatschek Lukáš, Erben Vojtěch, Kubala Šimon, Cáb Patrik, Kulhánek Jindřich, Mikloš Matěj.

Děkuji za příkladnou reprezentaci školy, Mgr. Ivo Hasala