• 24.10.2022

Strom života

V pátek 21. 10. uspořádala naše škola pro žáky sekundy a tercie ve spolupráci se SmVaK Ostrava inovativní výukový program Strom života o významu vody pro člověka a životní prostředí. Vzdělávací program využívá kvalitní metodu Edularp (z anglického Educational Live Action Role Playing) – hraní rolí na živo, při kterém se vědomosti získávají v průběhu hry emočním prožitkem.  Žáci se v týmech vypravili na dobrodružnou cestu do vzdálené budoucnosti, jejímž cílem bylo na základě indicií sestavit dešťovou hůl a získat zpět tolik potřebnou vodu. V průběhu programu získali mnoho užitečných poznatků, vyzkoušeli si celou řadu atraktivních pokusů, naučili se vzájemně spolupracovat a společně tak projít celým příběhem, aby zachránili planetu Zemi pro budoucí generace. Světu bez vody hrozila katastrofa, kterou sekundáni a terciáni zdárně odvrátili.

Mgr. Milena Mačáková