• 11.10.2020

Studentské volby 2020

Naše škola se pravidelně zapojuje do Studentských voleb pořádaných organizací Člověk v tísni v rámci projektu Jeden svět na školách, jejímž cílem je rozvíjet demokratické principy a zásady u žáků středních škol a vštěpovat jim důležitost voleb. V letošním roce se žáci gymnázia zúčastnili krajských voleb v termínu od 30. 9 do 2. 10. 2020.

Vzhledem k epidemiologické situaci jsme se rozhodli uspořádat online volby prostřednictvím dotazníku google forms. Žákům gymnázia byly s předstihem zaslány seznamy politických stran, hnutí a koalic i s odkazy na jejich webové stránky, kde se měli možnost seznámit s jejich programy. Následně jim byl e-mailem zaslán jednoduchý formulář k vyplnění. Žáci vybírali jen jednu možnost - jimi zvolenou politickou stranu, hnutí nebo koalici. Zaznamenané odpovědi byly samozřejmě anonymní.

Projektu se zúčastnili žáci gymnázia od kvarty po oktávu. Celkem se rozhodlo volit 53 žáků. Na 1. místě se s počtem 12 hlasů (22,6 %) umístila Občanská demokratická strana s podporou TOP 09, na 2. místě skončila Česká pirátská strana s počtem 11 hlasů (20,8 %) a na 3. místě ANO 2011 s počtem 6 hlasů (11,3 %).

Děkujeme všem žákům za jejich aktivní účast ve Studentských volbách 2020 a věříme, že po dovršení 18 let se zodpovědně připojí k občanům našeho státu a stanou se aktivními voliči.

Mgr. Jana Kravčíková