• 6.3.2023

Udílení cen Jana Zajíce

Dne 24. 2. 2023 jsme si připomněli hrdinský čin Jana Zajíce, studenta, který se 25. února 1969 upálil na protest proti okupantům. Při této příležitosti byla oceněna Cenou Jana Zajíce naše studentka prvního ročníku osmiletého gymnázia Viktorie Doleželová.

Oceněna byla za skvělé taneční výkony, při kterých reprezentuje nejen sebe, ale i školu a celý náš region. Viktorie si neodnesla jen hmotné dary, ale i uznání ostatních účastníků akce, na které byli přítomni jak zástupci města a místního gymnázia, tak i zástupci Senátu Parlamentu České Republiky a Ministerstva školství. V sále byla přítomna také sestra Jana Zajíce Marta Janasová a MgA. Ladislav Kučík, čestný ředitel nadačního fondu Ceny Jana Zajíce.

Po proslovech a gratulacích následovalo hudební vystoupení zpěvačky Ireny Budweiserové.

Ing. Jindřich Baumann