• 17.10.2019

Úspěch našich žáků v pěvecké soutěži

Nezisková organizace Eurotopia pořádá pro žáky Moravskoslezského kraje uměleckou soutěž, která se letos uskutečnila 15. října 2019 v krásných prostorách kostela sv. Václava v Opavě, kde se konají koncerty a výstavy.

Ilustrační fotografie

Soutěž je určena žákům od 6 do 15 let, kteří soutěží ve třech věkových kategoriích. Navíc mohou soutěžit také v duetech a v kategorii „pěvecká skupina do osmi členů“.

Naši žáci z Vítkova byli v letošním ročníku velmi úspěšní. V I. kategorii získala

ve velké konkurenci 3. místo naše žákyně Simona Vránová (III. A). Také ve II. kategorii obsadila 3. místo Naděžda Baletková (V. C). V nejvyšší kategorii porazila naše děvčata zpěvačky, které dorazily z celého Moravskoslezského kraje. Natálie Hrubá, žákyně třídy tercie, se umístila na 2. místě a 1. místo patřilo v tomto školním roce opět Anně Mužíkové z kvarty našeho gymnázia.

Vystoupení žáků z ostatních škol bylo nejen krásným uměleckým zážitkem, ale také inspirací pro nás. Zejména duety a vícehlasé písně žáků ze Základní školy I. Hurníka s rozšířenou výukou hudební výchovy jsou pro nás vždy novou motivací. V umění jde totiž spíše než o soupeření o vzájemné sdílení. Gratulujeme všem našim dětem, které nás skvěle reprezentovaly, ať už získaly ocenění, nebo ho získají příště.

Mgr. Helena Kozlová