• 3.9.2019

Úspěch ve výtvarné soutěži "Život bez/s cigaretou"

Přestože červen sváděl k myšlenkám na prázdniny, pustili jsme se na závěr školního roku do soutěže Život bez/s cigaretou, vyhlášené odborem sociálních věcí města Vítkova.

Ilustrační fotografie

Zabývat se touto tematikou nebylo pro žáky druhého stupně a studenty nic nového, přesto jsme si připomněli, že každý nese zodpovědnost za své zdraví. Na vyšším stupni nás zajímalo hlavně poškozování organismu, které kouření způsobuje. Studovali jsme fotografie následků dlouhodobého kouření, ty byly inspirací pro další tvorbu. Studenti gymnázia přistoupili k tomuto tématu spíš filosoficky, pracovali s výtvarnou metaforou, díky níž vznikla díla plná fantazie, vybízející k zamyšlení. Práce porotu oslovily, žáci a studenti získali třetí místo v kategorii 11 – 15 let a krásné první a třetí místo v kategorii 16 – 18 let. Na začátku nového školního roku, jsme plni sil, připraveni na další výtvarné výzvy.

Mgr. Daniela Přívětivá