• 9.10.2019
  • Lukáš Váňa

Memoriál Mirko Fišera

Základní škola v Háji ve Slezsku každoročně pořádá atletický víceboj – Memoriál Mirko Fišera. Soutěží šestičlenná družstva chlapců i dívek v pěti atletických disciplínách (běh 60 a 1500 m, skok daleký, hod míčkem a šplh).

Ilustrační fotografie

V soutěži startovalo 12 základních škol okresu Opava, což je přes 70 sportovců v obou kategoriích. Náš chlapecký tým byl pouze pětičlenný z důvodu nemoci (naštěstí boduje pouze pět nejlepších). V celkovém pořadí družstev jsme obsadili pěkné 5. místo. Úžasné výkony předvedl David Indrák (VII. C), který zvítězil v pořadí jednotlivců, což dokazuje jeho všestrannost. Dále náš tým slušnými výkony podpořili žáci

VI. A Adam Dobeš a Martin Sobol. Další dva atleti byli opět ze VII. C – Erik Hajch  a Grigoris Mavrudis.

Děvčata obsadila 10. místo. Nejlepšího individuálního výkonu dosáhla Kateřina Kolbová (30. místo). Dále nás reprezentovala tato děvčata: Vendula Lichovníková (VII. A), Adéla Kožaná (VI. B), Lucie Trnková (VII. A), Natálie Ježová (VI. B) Barbora Řehulková (VII. A).

Děkuji všem sportovcům za bojovné výkony!