• 23.1.2023

Studentské prezidentské volby – 2. kolo

Druhé kolo Studentských prezidentských voleb se konalo 19. ledna 2023. Žáci vybírali ze dvou kandidátů, kteří postoupili v reálných volbách do druhého kola. Připojili se tak k celorepublikovému projektu vzdělávacího programu Jeden svět na školách, který je součást organizace Člověk v tísni.

Možnost volit měli opět žáci vyššího gymnázia, kvarty a devátých ročníků, kteří se do Studentských voleb také zapojili.

VÝSLEDKY VOLEB – 2. kolo:

Voleb se zúčastnilo 85 % voličů (88 žáků ze 103 možných) a 1 hlasovací lístek nebyl platný.

Pro žáky 9. ročníků základní školy se studentské volby konaly ve stejný den. Z 56 možných voličů se zúčastnilo 49 (88% účast) a 3 hlasovací lístky nebyly platné.

JMÉNO KANDIDÁTA:                                    počet hlasů                            počet hlasů

gymnázium                            9. ročníky

Petr Pavel                                                      74                                           24

Andrej Babiš                                                  13                                           22

Studentské volby pomáhají vychovávat aktivního občana – voliče, kterému jednou nebude lhostejné, co se ve společnosti děje, který dokáže využít svého volebního práva a posune občanskou iniciativu a odpovědnost o kus dále.

Mgr. Jana Kravčíková