• 9.3.2022

Tak TO nechceš

V pondělí 7. března absolvovali žáci 9. ročníků základní školy a 4. G gymnázia přednášku Tak “TO” nechceš. Obsahem této přednášky bylo několik témat z okruhu sexuální výchovy, např. vhodné a nevhodné sexuální chování, rozdíly mezi mužem a ženou, sexuální identita, pohlavně přenosné nemoci, jejich rizika, příznaky, léčba a prevence. Chlapci se seznámili s používáním kondomu a dívky byly poučeny o negativech a pozitivech různých druhů antikoncepce. V této přednášce byli také všichni upozorněni na zvyšující se množství případů rakoviny varlat a děložního čípku, samozřejmě se dozvěděli o prevenci těchto onemocnění a o technikách samovyšetření.

V průběhu celé přednášky se mohli žáci ptát lektorky na otázky, které je zajímají a které jsou v některých rodinách “tabu”. Žákům se tato přednáška velmi líbila a myslím, že byla i přínosná.

Mgr. Hana Halamíčková