• 14.10.2019

Výuka plavání na 1. stupni

V naší škole je každým rokem součástí výuky tělesné výchovy plavecký výcvik pro žáky 2. – 4. ročníků v rozsahu 30 hodin.

Ilustrační fotografie

Výuka plavání probíhá v krytém bazénu v Opavě pod vedením zkušených kvalifikovaných instruktorů plavecké školy Leandros, kteří přizpůsobují výuku věku a schopnostem jednotlivců. Při výuce používají plavecké pomůcky, jako jsou veselé plavecké desky a pontony, plavecké pásy, vodní nudle, kroužky, míče, skluzavky. Formou her nad vodou i pod vodou postupují krok za krokem k základům technicky správných pohybů vedoucích ke splývání a k plavání. Druháci zahájili plavání již 6. září 2019. Většina jako neplavci jeli poprvé s velkými obavami. Ty se však hned po prvním výcviku a dovádění ve vodě při hrách brzy rozplynuly a zůstala radost z plavání a těšení se na další výuku. Druháci absolvují v letošním roce 15 lekcí a plavecký výcvik ukončí 13. prosince 2019. Již druhým rokem pokračuje plavecký výcvik žáků třetích ročníků. V období od 9. září 2019 do 6. ledna 2020 absolvují také 15. lekcí. Na posledních deset lekcí plaveckého výcviku se již těšili žáci 4. tříd, kteří zahájili 10. září 2019 a ukončí 19. listopadu 2019. Na závěr plaveckého výcviku obdrží všichni žáci po 30 lekcích Mokré vysvědčení, které je dokladem jejich dosažených plaveckých dovedností.

Mgr. Dagmar Lanková