• 11.5.2021

Zlatý list

Dne 7. 5. 2021 se konalo krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Opět byla pořadatelem Základní škola Břidličná. Letošní soutěžní klání bylo netradiční. Žáci se sešli ve škole a soutěžili online formou. Naši školu zastupovaly čtyři družstva. Byla to družstva primy, tercie, kvarty a družstvo složené z žákyň 5. A a 5. C. Kapitáni družstev daných týmů a jednotlivých kategorií dostali od pořadatele heslo na platformu Google meet, kde se připojili v daný čas a odpovídali společně s dalšími členy družstva na kladené otázky lektorů z různých oborů. Otázky se týkaly geologie, obojživelníků a plazů, CHKO, ornitologie, hydrobiologie, lesa, vody, savců, botaniky, ekologie, členovců, třídění odpadů a nově i biogeografie. Nejlépe se umístilo družstvo žáků primy, kteří obsadili v krajském kole 6. místo.

Mgr. Marie Blaschke