• 26.1.2023
  • 28×

Lednové sněhovánky

V lednu jsme se opět dočkali, k velké radosti dětí, sněhu. Na hřišti si jej děti opravdu užily. Stavěly sněhuláky, ale třeba i pokémony ze sněhu. Sjížděly kopeček u hřiště. Koulovaly se a dělaly andělíčky ve sněhu.  A když jsme všichni přišli z venku vyvětraní, tak jsme si udělali pohodlí a četli jsme Příběhy tisíce a jedné noci, které následně vystřídal Rumcajs z lesa Řáholce. Po čtení děti rády hrají dramatickou hru 3 opice. Pak už byl prostor pro kreativitu, tvoření a malování a tolik oblíbené origamy, skládanky z papíru. Děti malovaly tři krále, vločky, brusle, krmítko s ptáčky.   Třeťáci v III. oddělení školní družiny stavěly z lega města, domy, hasičárnu. Vyráběly královské koruny a natíraly květináče, aby si je připravily pro další tvoření. V družině jsme uspořádaly pro děti Velkou vlaštovkovou soutěž.

Hlavně, ale začaly přípravy na akademii, která se bude konat v dubnu, máme za sebou první nácviky. A musíme přiznat, že už teď jsou budoucí účinkující velmi šikovní a nácvik si společně užíváme.

Vychovatelky Jana Tvrdá a Pavla Malušková