• 14.6.2022

Vernisáž výstavy ART EXHIBITION

V úterý dne 31. května 2022 byla ve Vítkově zahájena výstava uměleckých prací, které pod odborným vedením paní učitelky Mgr. Terezie Šímové vytvořili studenti Gymnázia Vítkov. Mezi třídy, díky kterým se mohla výstavní síň v kulturním domě zaplnit výtvarnými díly, patří prima, sekunda, tercie, kvinta a sexta. Jejich práce budou k vidění až do 24. června tohoto roku. Žáci nižšího gymnázia si pro veřejné publikum připravili sádrové plastiky s různými tématikami od pravěku až po současnost a studenti kvinty a sexty představili řadu uměleckých reprodukcí, ale i originálních maleb. Obrazy byly tvořeny na sololitu za použití temperových barev a práce na nich započaly začátkem letošního roku v hodinách výtvarné výchovy. Mezi části výstavy spadají také fotografické reprodukce známých uměleckých děl, jež příchozího přivítají hned u vstupu. Zahájení výstavy proběhlo v odpoledních hodinách a úvodní slovo pronesli kurátoři celé akce, Lucie Konečná a Ondřej Rusňák. Na práce studentů se přišlo podívat také vedení města a společně s panem ředitelem Mgr. Miroslavem Bučánkem proneslo krátkou řeč. Úvodem nás provázelo hudební vystoupení studentky Kláry Vrbické a pana učitele Mgr. Radomila Bazaly. Moderátorské duo, jež přivítalo hosty a vyjádřilo velké dík, se skládalo ze Zdeňky Drimajové a Vojtěcha Jakubíka. Účast na zahájení vernisáže by nebyla tak vysoká bez řádné reklamy a marketingu, o které se v našem případě postaraly Karolína Haasová, Vendula Pavlů a Gabriela Přečková. Fotodokumentaci zajistila Veronika Charuzová. Děkujeme všem, kteří nám pomohli k realizaci celé této umělecké výstavy, a také paní učitelce Šímové a žákům, jež věnovali samotné přípravě svůj čas.

Apolena Halamíčková, žákyně sexty