Komenský na gymnáziu I.

Název operačního programu: Operační program Jan Amos Komenský

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_003/0001669

Název projektu: „Komenský na gymnáziu I.“

Na základě žádosti o podporu z Výzvy č. 02_22_003 Šablony pro SŠ a VOŠ I Operačního programu Jan Amos Komenský, získala škola od 1. 9. 2022 pro žáky gymnázia finanční prostředky ve výši 992.000,00 Kč. Tyto budou využity v projektu „Komenský na gymnáziu I.“, jehož cílem je zejména osobnostní a sociální rozvoj žáků gymnázia a dále osobnostní, sociální a profesní rozvoj pedagogů.

Naše škola v rámci projektu bude nabízet personální podporu školního asistenta žákům ohroženým školním neúspěchem, personální podporu kariérového poradce žákům při hledání budoucího zaměření vzdělávání a profesní orientace. Bude realizovat inovativní vzdělávání žáků formou tandemové výuky, projektové výuky (ve škole i mimo školu), zážitkové pedagogiky a aktivizujících metod.

Cílem je zvýšit kvalitu výuky, poskytnout maximální podporu zejména žákům ohroženým školním neúspěchem, prohloubit spolupráci učitelů s ostatními pedagogickými pracovníky, zvyšovat kompetence pedagogů v oblasti přípravy a vedení projektové výuky v různých oblastech, rozvíjet kompetence pedagogických pracovníků v oblasti využívání nových výukových metod s využitím informačních a komunikačních technologií, ale také zvýšit digitální kompetence a kreativitu žáků.

manažerky projektu Mgr. Alena Grosová, Mgr. Lenka Zychová