Základní škola a gymnázium Vítkov,

Příměstské tábory jsou splatné do konce května 2020 na účet školy 19-8388410247/0100, do zprávy pro příjemce napište: Název příslušného tábora + jméno a příjmení dítěte, variabilní symbol je prvních 6 číslic z rodného čísla dítěte. Neplaťte prosím v hotovosti.

Kapacita táborů je 25 dětí.

Závazná přihláška na příměstský tábor 2020

Ve čtvrtek 5. 3. 2020 se uskutečnilo v prostorách školního klubu soutěžní odpoledne pro všechny sourozence a nejlepší kamarády. Neslo se v duchu cestovatelském a to konkrétně kolem světa. Jednotlivá stanoviště, která připravil vychovatelský tým školní družiny a školního klubu, byla tematicky uzpůsobena. Soutěžící tak mohli změřit své síly i vzájemnou spolupráci například v Rusku, kde skládali Matrjošku a ověřili si také znalost ruských slovíček, v Austrálii je čekaly nelehké klokaní skoky, na Slovensku to byly „slovenské slípky“, třepání míčků z krabiček, v Holandsku bylo nutné vyfoukat nápis, nechyběly ani otázky ze znalosti České republiky a jiné. Bylo úžasné vidět spolupráci jednotlivých týmů i jejich dravost a nasazení. Každý soutěžní tým, který si přinesl symbol jakékoliv země, obdržel do startovací listiny bonusových 5 bodů. Bezmála 30 soutěžních dvojic úkol splnilo na jedničku. Závěrečné vyhodnocení, jemuž přihlíželi také rodiče i prarodiče, přineslo nakonec ceny každému týmu.  Tato již tradiční akce školní družiny a školního klubu se vydařila a my se můžeme těšit na další soutěžní setkání.

Za vychovatelský tým Karína Kopecká, Andrea Brijarová

Pro nejlepší sourozence a BFF na světě je připraven ve školním klubu 5. března 2020

DEN SOUROZENCŮ nebo BFF na téma CESTA KOLEM SVĚTA

Začátek soutěžního odpoledne je v 14.30 hodin.

K dobru Vám, milí sourozenci a kamarádi, bude nějaký tradiční předmět, charakterizující nějaký stát. Tím získáte do své startovací listiny 5 bodů navíc.

Je vítána také podpora rodičů, prarodičů i jiných členů rodiny.

14. 2. 2020 jsme uspořádali pro klubáky Noc v kině. Inspiroval nás známý film „Noc v muzeu“ a v tomto duchu se také vedl celý program. Podmínkou účasti bylo přijít v převleku filmové postavy. Kreativita a nápaditost dětí byla úžasná. Mohli jsme tak shlédnout nejen pohádkové bytosti, ale také seriálové a filmové hrdiny. Po příchodu do kina byli účastníci rozděleni do 4 týmů. Prvním úkolem byla velká novinářská konference, kdy do horkého křesla zasedl správce kina pan František Smýkal, který čelil zvídavým dotazům dětských novinářů. Celé konferenci předcházela také anketa všech týmů ve městě. S výsledkem ankety, týkající se právě vítkovského kina a spokojenosti občanů s ním, mladí novináři pana Smýkala seznámili. Po konferenci nastala pravá zábava. Naše pozvání přijala paní vychovatelka Blanka Sedlaříková, která si s dětmi zahrál hru „Hádej kdo jsem“. Přišla na pódium zahalena pod plachtou a v rukou držela kartičky ANO, NE. Děti měly za úkol jednoduchými otázkami přijít na to, koho jsme si vlastně do kina pozvali. Další zábavou byly hry ze známé partičky (nespokojený režisér, párty) a došlo také na samotné představení filmových hrdinů a jejich převleků. Mezi hlavními hadači byla také paní vedoucí kultury Daniela Olbertová, která pro děti připravila krásné odměny. A jaké by to bylo zábavné odpoledne v kině bez filmu? Film „Pokémon: Detektiv Pikachu“ navodil tu správnou atmosféru na další zábavu v prostorách kina, jimiž byla klasická schovávaná a také strašidelná noční hra. V ní měli účastníci nelehký úkol. Najít mezi sedadly v šeru indicie, které je přivedou k názvu komedie století „S tebou mě baví svět“. Téměř všem se úkol povedl a my jsme se mohli s dobrým pocitem přemístit do školního klubu, kde nás čekalo už jen přespání a oblíbený ranní úklid.

Karína Kopecká, Andrea Brijarová

Účastníci školního klubu se v letošním roce přihlásili do soutěže „Brána k druhým“.

Hlavním cílem soutěže, kterou vyhlašuje Národní institut pro další vzdělávání ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže, je hledat, ukazovat a oceňovat pozitivní příklady a skutky v naší společnosti, na kterých se podílejí děti a mládež do 26 let.

Náš tým se přihlásil s projektem „Klubáci dětem“. Již řadu let šijeme hračky pro děti hospitalizované v nemocnicích, ale také pro malé pacienty v pediatrických či odborných ambulancích. Malí pacienti tak mají díky našim výrobkům motivaci překonat případný strach z lékařů či lékařských výkonů. Každoročně organizujeme šicí dílnu, kde jsou zváni lékaři obdarovaných ambulancí i nemocnic. Další tradiční dobrovolnickou aktivitou je pravidelná návštěva Základní školy pro tělesně postižené v Opavě. Tam jezdí naše skupina na vánoční, velikonoční dílny a nově také na projektový den týkající se finanční gramotnosti.

Koncem prosince 2019 vyhodnotila devítičlenná porota týmy, které se s největším počtem bodů zúčastnily slavnostního setkání v Praze.

V kategorii dětí do 18 let bylo přihlášeno celkem 62 týmů. Náš tým Klubáků obsadil v celkovém hodnocení krásné 19 místo.

Karína Kopecká, vedoucí vychovatelka

Ve středu 11. 12. 2019 se uskutečnil v prostorách školního klubu tradiční Vánoční jarmark. Účastníci školního klubu již s předstihem vyráběli různé vánoční dekorace, pekli dobroty a pilně se připravovali na ten pravý předvánoční den. Vše vypuklo v dopoledních hodinách, kdy se chodba školního klubu proměnila v jarmarkovou nádheru. Pozvání vytvořit si svůj stánek přijaly také kolegyně vychovatelky, maminky našich klubáků i kamarádky, které tvořily se svými dětmi doma. V gymnastickém sále hráli koledy pan Leoš Váňa a pan Lukáš Váňa a nejen klubáci si s nimi s chutí zazpívali. Byl připraven i nealkoholický punč a nechyběli ani voňavé perníčky. Fotokoutek byl v letošním roce ve stylu nebe a starali se o něj dva krásní andělé.

Náš tradiční Jarmark dopadl nad očekávání a my jsme rádi, že jsme našimi výrobky a společnou akcí vykouzlili úsměvy na tvářích návštěvníků.

Andrea Brijarová, Karína Kopecká