Lukáš Váňa

1 2 3 5

V úterý 16. dubna 2019 se skupinka žáků vydala do Opavy za svými kamarády do Základní školy pro tělesně postižené, aby přiložila ruce k dílu na tradičních Velikonočních dílnách.

Celé dopoledne se neslo v duchu oslav jara. Na úvod opavští kamarádi zazpívali jarní písničky a převzali od našich žáků malý dárek, proutěný věnec na dveře.  Poté mohlo začít samotné velké tvoření. V letošním roce přijeli naši žáci s mramorovanými vejci. Několik jich měli již dopředu nabarvených a zbytek barvili společně s opavskými dětmi. Nakonec na špejle přilepili mašličky a spokojené děti si odnášely krásně nabarvená vajíčka domů.

Bylo to moc hezké dopoledne plné tvoření, úsměvů a radosti.

Karína Kopecká, Jana Franková

Dne 1. 4. 2019 se prostory školního klubu rozzářily pravou předvelikonoční atmosférou, jelikož jsme ve spolupráci s vybranými žáky 2. stupně a nižšího gymnázia uspořádali Jarní jarmark. K vidění a prodeji byly nejrůznější výrobky školního klubu, například zdobené plechovky, náramky, lapače snů, šití velikonoční zajíčci a mnohé další. Návštěvníci, kterých přišla během dne celá řada, měli také možnost vytočit si drobnou odměnu na kole štěstí či ochutnat perníčky nebo jiné sladké a slané pochutiny.

Vychovatelé školního klubu

Žáci šestého a sedmého oddělení školní družiny se zúčastnili projektu konané městskou knihovnou Týden čtení. Vybraná skupina žáků 20. a 22. března 2019 přečetli v Domě seniorů ve Vítkově babičkám a dědečkům české pohádky. Žáci se připravovali několik dnů před samotným čtením tím, že si nacvičili pohádky, aby je uměli plynule přečíst. Senioři odměnili žáky potleskem a radostí v očích. Žáci dostali záložku, jako poděkování, kterou vyrobili senioři při terapeutických dílen. Oddělení školní družiny bude ve spolupráci mezi žáky a seniory pokračovat.

Bc. Ludmila Šromotová

Ve středu 21. 3. 2019 se v malé tělocvičně naší školy sešli příznivci tance. Malí tanečníci se rozhodli svým rodičům, prarodičům i kamarádům ukázat výsledek jejich tanečního snažení.

Zatančili celkem 12 skladeb a u dvou dokonce vyzvali k tanci i publikum. Krásná a pohodová atmosféra provázela celé hodinové vystoupení. Závěrem byly předány malé dárečky jak tanečníkům, tak trenérkám, kterými jsou žákyně školního klubu. Pan ředitel pochválil malé tanečnice i tanečníka za skvělý výkon, což je moc potěšilo.

Karína Kopecká a Radka Kopecká

Ve dnech 8. a 9. 3. 2018 jsme opět uspořádali tradiční nocování, tentokrát s podtitulem „Tajemné“.  Podmínkou účasti byla tajemná maska. Celé nocování začalo tajemnou hrou „Špion“, kde žáci pomocí indicií hledali místo jejich večeře, kterým se stala Pizzerie Sýrakus. Zde si vychutnali výborný langoš a přesunuli se zpět do školy, kde nocování pokračovalo projektovým dnem s názvem „Život kriminalisty“. Ten začal hrou „Hádej, kdo jsem“, kdy měli žáci pomocí indicie a otázek uhodnout profesi JUDr. Jiřího Janečka, který pracoval u kriminální policie 45 let. Ten pak seznámil žáky s úskalími profese kriminalisty a odpovídal na jejich početné dotazy. Nejvíce je zajímalo, jak policisté zvládají psychicky tak náročné povolání a jaké vzdělání pro tuto profesi musí absolvovat. Žáci si pak po krátké praktické ukázce mohli vyzkoušet, jak se odebírají otisky prstů, otisky dlaní a otisky stop, které bývají hlavním důkazním materiálem pro usvědčení pachatelů. Výsledky ukázky otisků si mohli žáci odnést domů. Poté následovali nejrůznější soutěže, kdy žáci ve skupinách hádali tajné předměty či osoby a na závěr přišel vrchol nocování, kterým je již tradičně noční hra. Tentokrát to byla „Mučírna“. Ráno jsme posnídali, rozdali sladké „medaile“, uklidili a mohli vyrazit domů.

Vychovatelé školního klubu

Rada města Vítkova svým usnesením č. 292/7 ze dne 19. 2. 2019 souhlasila s uzavřením školní družiny za předpokladu, že počet přihlášených klesne pod deset. Podmínka byla naplněna, proto po dobu jarních prázdnin od 11. března do 15. března nebude školní družina v provozu.

Mgr. Miroslav Bučánek

ředitel školy

15. 2. 2019 byla realizována ve školním klubu sportovní akce „BOZ při parkourovém skákání“ v rámci projektu Šablony II – Úspěšně v základním vzdělávání. Aktivita započala výjezdem do ENHA FREESTYLE arény do Ostravy. Již po příjezdu se účastníků ujali profesionální trenéři, kteří jim podrobně vysvětlili pravidla parkourového skákání. Zásady dodržování bezpečnosti a ochrany zdraví, zdůraznili také nutnost odpočinku v návaznosti na soustředění. Popsali vliv tohoto extrémního sportu na lidský organismus, což je především zlepšení fyzické kondice a zvýšení fyzické síly.

Po této teoretické části následovala praktická část, kdy si žáci mohli získané rady vyzkoušet v parkour parku. I tato aktivita byla odborně vedena. Žáci skákali do molitanové jámy se vzduchovým polštářem s možností skoků z hrany, vyvýšené hrany, nebo nastavitelné hrazdy. Měli možnost také zdolávat různé překážky i horolezeckou stěnu.

A protože součástí ENHA FREESTYLE arény jsou také trampolíny, nechyběla ani hodinka skoků na těchto atrakcích. Po tak náročném sportovním výkonu čekala na každého účastníka výborná večeře v podobě šunkové pizzy.

Po návratu už zbývaly síly jen na napínavý film, který se promítal v malé tělocvičně školního klubu a zasloužený spánek. Ráno jsme se rozešli do svých domovů se skvělými zážitky.

Karína Kopecká, Andrea Brijarová, Lukáš Váňa

1 2 3 5