Lukáš Váňa

Hlavní prázdniny jsou sice v plném proudu, naše táborová činnost ale pokračovala táborem „Active English Week“. V termínu od 16. do 20. července 2018 naši školu navštívili dva lektoři (rodilí mluvčí angličtiny) z jazykové školy SIDAS ze slovenských Košic, kteří zábavnou formou (hry, pohádky apod.) zlepšovali angličtinu u dětí. Byly vytvořeny dvě skupiny (1. – 3. třída a 4. – 5. třída), ve kterých lektoři s dětmi pracovali. Veškeré aktivity probíhaly v prostorách budovy nižšího stupně a na školním hřišti. Aby si děti během tábora mohli od angličtiny také na chvíli odpočinout, připravili jsme pro ně tvoření náramků přátelství a lapače snů, což se jim velice líbilo. Tábor byl zakončen předáním sladkých odměn a certifikátů o účasti. Poděkování patří ředitelce školy Mgr. Blance Váňové, která tento tábor s jazykovou školou vyjednala a paním asistentkám Barboře Valové, Věře Burdíkové a Květoslavě Krátké, které byly věrnými pomocnicemi během celého týdne.

Lukáš Váňa, vedoucí tábora

Dne 15. 6. 2018 proběhla v prostorách Školního klubu poslední celodružinová akce v tomto školním roce „Den otců aneb Superman“. Tradiční zábavné odpoledne bylo výzvou všem tatínkům a jejich dětem. Ti si nejen společně zasportovali, ale především překonali společnými silami disciplíny zaměřené na znalosti, souhru, rychlost, sílu i vytrvalost. Při zdolávání úkolů se naplno projevila soutěživost a snaha zvítězit, vždyť ceny od sponzorů byly krásné a lákavé. Děkujeme touto cestou panu Žídkovi, firmě INSPORTLINE  Vítkov i Zapsanému spolku Klub rodičů a těšíme se na další spolupráci v příštím školním roce.

Tábor se koná od 20. do 24. srpna 2018.

Děti si s sebou přinesou:

• přezůvky (papuče)
  • láhev na pití
  • ranní a odpolední svačinku
  • pokrývku hlavy (šátek, kšiltovku)

Obědy jsou zajištěny.

Přihlášku a platbu na tábor „Budu prvňáčkem“ odevzdat nejpozději do 29. 6. 2018.

Pavla Malušková, vedoucí tábora

Tábor „Active English Week“ se neuskuteční ve školním klubu, ale v budově 1. stupně v dolní družině (u p. Sedlaříkové a p. Tvrdé) z důvodu rekonstrukce toalet. Vstup do budovy bude zaměstnaneckým vchodem u pumpy. Děkuji za pochopení.

Lukáš Váňa, vedoucí tábora

V úterý 13. 3. 2018 si skupina 6 žáků naší školy za doprovodu p. vychovatelky Jany Frankové udělala menší výlet do Fulneku, kde se zúčastnili soutěže v Sudoku. Žáci byli úspěšnými řešiteli základního kola, které proběhlo v průběhu měsíce února ve školním klubu . V nabité konkurenci se Kristýně Sztefkové ze VII. B podařilo obsadit 3. místo, za což ji pochopitelně náleží obrovská gratulace. I ostatní žáci se v soutěži rozhodně neztratili, což je jasným důkazem, že má smysl účastnit se jí i nadále. Všem zúčastněným blahopřejeme a Sudoku zdar.

kategorie A

1. místo: Adriana Orlíková (ZŠ a MŠ TGM FULNEK)
  2. místo: Veronika Mocová (ZŠ a MŠ TGM FULNEK)
  3. místo: Veronika Böhmová (ZŠ JAK FULNEK)

kategorie B

1. místo: Anna Seligová (ZŠ a MŠ Komenského Bílovec)
  2. místo: David Kohut (ZŠ a MŠ Komenského Bílovec)
  3. místo: Kristýna Sztefková (ZŠ a G Vítkov)

kategorie C

1. místo: Vendula Lindovská (ZŠ a MŠ Komenského Bílovec)
  2. místo: Kateřina Machalová (ZŠ a MŠ Komenského Bílovec)
  3. místo: Alena Beránková (ZŠ a MŠ TGM FULNEK)

Půl rok utekl jako voda a opět přišel čas na mezi klubáky tolik oblíbené nocování, tentokrát ve sportovním duchu. Pozvání přijal pan učitel Mgr. Ivo Hasala, který coby rozhodčí odpískal fotbalové zápasy na školním hřišti, nejprve mezi kluky, poté mezi holkami. Po krátkém ohřátí se ve školním klubu jsme opět vyrazili ven. Všichni měli za úkol přinést si jamajský bob, tedy lopaty, boby, pytle, zkrátka něco, na čem budou jezdit z kopce dolů. Zatímco se někteří bavili ježděním, ostatní večeřeli v pizzerii. Po návratu do klubu proběhla promenáda sportovců, kdy k vidění byli fotbalisti, tenistky či potápěč. No, a nakonec došlo i na tradiční noční hru, tentokrát nazvanou Stopy hrůzy.

Páteční odpoledne ve školním klubu se dne 9. února 2018 neslo v duchu „Rytířského klání“, kdy soutěžily sourozenecké dvojice.  Zdolat 9 nelehkých disciplín si přišlo bezmála 50 nadšených sourozenců. Při jejich plnění se ukázalo, jak jsou společně sehraní, jak si umí vzájemně pomoci, jak jsou dovední a jaké mají znalosti. Děti si ještě před soutěží mohly doma vyrobit vlastní rodinný erb, za nějž dostaly do startovací listiny body navíc. Nejúspěšnější sourozenecké dvojice byly odměněny cenami, které z velké části do soutěže věnoval Seven sport s.r.o., dále pan Hutník a paní Dittrichová. Tato akce pro „správné sourozence“ se povedla, děti byly spokojené a těší se na další soutěže, které pro ně brzy připravíme.

Blanka Sedlaříková a Jana Tvrdá