Ve dnech 8. a 9. 3. 2018 jsme opět uspořádali tradiční nocování, tentokrát s podtitulem „Tajemné“.  Podmínkou účasti byla tajemná maska. Celé nocování začalo tajemnou hrou „Špion“, kde žáci pomocí indicií hledali místo jejich večeře, kterým se stala Pizzerie Sýrakus. Zde si vychutnali výborný langoš a přesunuli se zpět do školy, kde nocování pokračovalo projektovým dnem s názvem „Život kriminalisty“. Ten začal hrou „Hádej, kdo jsem“, kdy měli žáci pomocí indicie a otázek uhodnout profesi JUDr. Jiřího Janečka, který pracoval u kriminální policie 45 let. Ten pak seznámil žáky s úskalími profese kriminalisty a odpovídal na jejich početné dotazy. Nejvíce je zajímalo, jak policisté zvládají psychicky tak náročné povolání a jaké vzdělání pro tuto profesi musí absolvovat. Žáci si pak po krátké praktické ukázce mohli vyzkoušet, jak se odebírají otisky prstů, otisky dlaní a otisky stop, které bývají hlavním důkazním materiálem pro usvědčení pachatelů. Výsledky ukázky otisků si mohli žáci odnést domů. Poté následovali nejrůznější soutěže, kdy žáci ve skupinách hádali tajné předměty či osoby a na závěr přišel vrchol nocování, kterým je již tradičně noční hra. Tentokrát to byla „Mučírna“. Ráno jsme posnídali, rozdali sladké „medaile“, uklidili a mohli vyrazit domů.

Vychovatelé školního klubu