příspěvková organizace

Pravidelně každý rok v jarních měsících organizuje partnerská škola v polských Kaletách Mezinárodní matematickou soutěž. Letos se konal již 18. ročník a to ve čtvrtek 5. dubna 2018. Za jejím vznikem stojí bývalý starosta města Kalety Dr. Josef Kalinovský, který také každý rok připravuje nelehká zadání úloh. V letošním roce jsme vypravili do Kalet delegaci osmi žáků z osmých a devátých tříd a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. Osmé ročníky reprezentovali Ondřej Moravec, Kristýna Buchwaldová, Pavel Smolka, Zuzana Kolbová, za kvartu se soutěže účastnili David Jirout, Ondřej Šamárek, Vilém Vašátko a Denis Přikryl. Žáci museli za 60 minut vyřešit osm nesnadných zadání. Všichni si zaslouží náš obdiv, ale nejvíce Ondřej Šamárek, který obsadil i letos 2. místo.

Po soutěži absolvovali žáci lekci Robotiky, kdy ve dvojicích smontovali a oživili robota. Ukázky své práce z naší školy pak předvedl David Jirout, který prezentoval roboty vyšší kategorie – želvu a psa.

Odpoledne jsme se vypravili na exkurzi do dolu na těžbu stříbra s projížďkou na

Mgr. Blanka Váňová, ředitelka školy

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA