příspěvková organizace

V úterý 10. 4. 2018 proběhla na Mendelově gymnáziu v Opavě okresní přehlídka 40. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Naši školu reprezentovalo 9 studentů sexty a septimy v 5 soutěžních oborech s 8 pracemi.

1. místo získali – Kristýna Koldušková (obor 4 Biologie, práce Etologie a chov Rhodéského ridgebacka) a Alexandr Pisani (obor 13 Ekonomika a řízení, práce Problematika státních bailoutů).

2. místo získaly – Alexandra Zemanová (obor 6 Zdravotnictví, práce Problematika dentální hygieny aneb jak na zvýšenou kazivost zubů), Ivona Marie Repková (obor 14 Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času, práce Koloidním zlatem k vyšší inteligenci) a Adéla Kalužová (obor 16 Historie, práce Život v internačním táboře Vítkov. Odsun německé rodiny Klatt v roce 1946).

Všichni tito autoři prací SOČ postupují do krajského kola.

Na nepostupových místech jsme se pak umístili takto: 3. místo Klára Sucháčková (obor 14 Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času, práce Exprese o táborové hře s aspekty Stanfordského vězeňského experimentu), 4. místo Jan Kundrát (obor 6 Zdravotnictví, práce Maligní melanom jako nejzhoubnější nádor kůže) a Lenka Miková s Ondřejem Chřibkem (obor 6 Zdravotnictví, práce Očkování aneb hazard se zdravím dítěte).

Všem děkujeme za reprezentaci a postupujícím držíme palce!

Mgr. Miroslav Bučánek

 

Alexandr Pisani Alexandra Zemanová Ivona Marie Repková Jan Kundrát Klára Sucháčková Kristýna Koldušková Lenka Miková a Ondřej Chřibekimg079