příspěvková organizace

Ve čtvrtek  28. 11. se vybraní žáci třídy sekundy zúčastnili v rámci projektu Místní Akční Plán rozvoje vzdělávání na území  Vítkovska  exkurze do vědeckého centra Vida v Brně. Ve Vidě na nás čekaly čtyři výukové programy: Chytřejší než Holmes, Vynálezci, Surovinu na rovinu a Světelná laboratoř. Pomocí zajímavých úkolů se žáci seznámili nejen s exponáty, ale především s jevy, které představují. Objevili, z jakých surovin se vyrábí věci běžné denní potřeby, nakolik je lidská společnost závislá na nerostných surovinách, dozvěděli se o různých způsobech vzniku světla včetně bioluminiscence, zhotovili si svítící náramek, sestavili jednoduché stroje a poznali tak principy Newtonových zákonů. V Escape game se naučili spolupracovat, konstruktivně přemýšlet a logicky řešit úlohy s danou posloupností.

Bohatý program jsme si všichni užili, velké ohlasy zaznamenala zejména science show Detonátor.  

Mgr. Milena Mačáková