příspěvková organizace

Ve středu 12. února proběhlo školní kolo Biologické olympiády v kategoriích B, C a D. Tématem 54. ročníku byl Těžký život ve vodě pro kategorii C a D a Nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte! pro kategorii B. Za gymnázium se zúčastnilo celkem 20 žáků. Řešili testové otázky, praktickou část zaměřenou na vliv detergentů na povrchové napětí a obtížné poznávání organismů. V kategorii B si se skvělým výsledkem 78 bodů zasloužila postup Klára Vašutová ze třídy kvinty. V kategorii C postupují do dalšího kola Vojtěch Jakubík ze třídy kvarty a Tereza Šusterová z tercie. V kategorii D dosáhli nejlepšího výsledku Filip Jedinák a Veronika Adamcová ze sekundy. Žáci mají jeden měsíc na zpracování vstupních úkolů, které jsou podmínkou k postupu do okresního kola.

Výhercům gratulujeme.

Mgr. Milena Mačáková