admin webu

Google nám nabídl vytvořit fotografickou prohlídku školy. Formou Street View můžete projít interiér i exteriér a vpravo si přepínat pohledy do dalších pater budov. Školu lze dohledat přímo v mapách google, nebo nebo přímým odkazem.

Každoročně pořádáme mezinárodní závody za účasti našich partnerských škol z Kalet a Vrbové. V loňském roce proběhl mezinárodní závod v Dračích lodích v Hranicích. Letos jsme 6. 6. 2017 uspořádali závody v netradičních sportech, které se konaly v areálu Davidova mlýnu v Kružberku. Z každé školy dorazilo 40 žáků a 4 kantoři, což bylo dohromady 120 závodníků, kteří mezi sebou soutěžili v pěti disciplínách:

1. Golf
  2. Minikopaná
  3. Ringo
  4. Lodě
  5. Lanové dovednosti

Mezinárodní závody začaly příjezdem našich partnerských škol do areálu. Bylo pro ně připraveno bohaté občerstvení v podobě sladkých koláčů, buchet a obložených chlebíčků. Po celou dobu konání závodů měli soutěžící ze všech škol zajištěn pitný režim. Samotné závody začaly v 10 hodin a probíhaly současně na všech stanovištích. Žáci byli svými učiteli rozděleni podle ročníků a kategorií na jednotlivé disciplíny. Naše 40 členná výprava měla v každém sportu zastoupení na stupni vítězů.
Po ukončení všech sportovních aktivit, jsme se posilnili skvělým obědem a už hodně nervózní čekali na vyhlášení výsledků, které pro naše sportovce dopadlo na výbornou.

Konečné pořadí bylo následující:

GOLF
2. místo ZŠ Vrbové
3. místo ZŠ Kalety

MINIKOPANÁ
2. místo ZŠ Vrbové
3. místo ZŠ  Kalety

RINGO
1. místo ZŠ Vrbové
3. místo ZŠ a G Vítkov

LANOVÁ DRÁHA
3. místo Gymnázium Vrbové

LODĚ
3. místo Gymnázium Vrbové

Nejvíce se závodníkům líbil závod na lodi kolem ostrova, kde došlo dokonce i na nechtěné koupání našich slovenských kamarádů a našeho Maxe Blahety. Na závěr si trať vyzkoušela také posádka učitelů ze Slovenska.

V příjemném prostředí Davidova mlýnu jsme strávili krásný den a odvezli si spoustu, nejen sportovních, zážitků a už teď se těšíme na příští rok. Děkujeme městu Vítkov za finanční příspěvek ve výši 27 600kč a partnerským školám z Kalet a Vrbové za účast.

Kabinet TV