příspěvková organizace

„Haló, haló proč je koček málo……“ ozývalo se z kouzelného sluchátka 20. ledna 2017 v Kulturním domě ve Vítkově. Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace a Zapsaný spolek Klub rodičů tradičně pořádali maškarní ples. Kde bylo kouzelné sluchátko, nechyběly ani pohádkové postavy Mach a Šebestová, které celý ples parádně provázely. Po zahájení plesu paní ředitelkou jsme se pustili do různých soutěží pod vedením pedagogického sboru, vystoupení žáků školy a rejdění masek. Každoroční promenáda masek ukázala, že fantazii se meze nekladou, rodiče přípravu masek nepodceňují a vždy překvapí nějakým novým nápadem. A tak měly paní učitelky těžký úkol vyhodnotit nejlepší masky, za které předala paní ředitelka vítězům pěkné odměny. Úspěch mělo i dechberoucí vystoupení skupiny Vem Camará Capoeira, která předváděla unikátní spojení tance, akrobacie a netradičního boje. Nechyběla bohatá tombola a občerstvení, kolo štěstí, malování na obličej, fotokoutek a překvapení. Živá hudba RK Band celé odpoledne bezvadně hrála k tanci i k poslechu a ve spolupráci s Machem a Šebestovou dokázala rodiče vyburcovat k úžasným tanečním kreacím. Letošní maškarní ples se vydařil a my už se těšíme na ten následující.

Mgr. Jana Špoková