příspěvková organizace

Poslední listopadový den se uskutečnila naučná exkurze pro žáky naší školy do tohoto krásného polského města. Poznávání země našich sousedů započalo už v autobuse, kdy jsme si společně vyslechli krátké referáty na různá témata, např. zásadní dějinné události, současná politická situace, věda, umění a literatura, geografie a mnohé další. Za krásného skoro ještě podzimního počasí se před námi začalo rýsovat samotné město. Vánoční atmosféra trhů na Rynku nás uchvátila natolik, že bez váhání propukla nákupní horečka a pravý hon na vánoční dárky. Ve Wroclawi jsme měli také možnost zhlédnout ikonickou sbírku trpaslíků, kterými je město proslulé a stále se objevují noví a noví na nejneočekávanějších místech, i město samotné, neboť právě tady spojují naše dva národy četné historické milníky. Exkurze byla opravdu vzrušující, město malebné, kavárničky příjemné a tak doufám, že se tam budeme moci podívat znovu, třeba když na jaře celé rozkvete.

Jan Leher, sexta