příspěvková organizace

Dne 19. ledna 2019 se Kulturním domem ve Vítkově nesla hudba a spousta dětského smíchu. Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace a Zapsaný spolek Klub rodičů tradičně pořádaly maškarní ples.

Po zahájení plesu panem ředitelem Mgr. Miroslavem Bučánkem se nám představila Ája a její Maxipes Fík, kteří nás po celé odpoledne provázeli.

Nesměla nám zde chybět promenáda masek, kdy jsme jistě všichni ocenili fantazii některých kreativních rodičů. Zcela určitě měly paní učitelky těžký úkol vyhodnotit 20 nejlepších masek, kterým pan ředitel následně předal pěkné odměny.

Velký úspěch mělo vystoupení skupiny FunTime Athletics z Nového Jičína, která nám předvedla ukázku cheerleadingu. Následoval „Souboj talentů“, ve kterém předvedli svá vystoupení žáci z V. C a žák z VI. B. Mohli jsme vidět atletiku, parkour a Freestyle scootering na koloběžkách.

Děti zcela jistě potěšila bohatá tombola, všem sponzorům za ni patří velké poděkování.  Nechybělo také občerstvení, cukrová vata, kolo štěstí a fotokoutek. Malování na obličej a tvorbu účesů v malém sále předváděla na dětech i dospělých Střední škola Odry, přísp. organizace.

Na výzdobě sálu se podíleli žáci 1. stupně, kteří se snažili ve výtvarných výchovách ztvárnit pomocí různých technik postavy z pohádky Maxipes Fík.

Celé odpoledne nás provázela živá hudba RK Band z Hranic, která bezvadně hrála k tanci i k poslechu a ve spolupráci s Ájou a Maxipsem Fíkem dokázala rodiče i jejich děti vyburcovat k úžasným tanečním kreacím.

Zcela určitě se letošní maškarní ples vydařil a my se už těšíme na ten následující.

 

Mgr. Hana Halamíčková