příspěvková organizace

Ve čtvrtek 5. 3. 2020 se žáci sedmých ročníků zúčastnili okrskového kola a následně okresního finále v basketbale. Okrskové kolo proběhlo v hale areálu SFC. V prvním zápase jsme zdolali ZŠ E. Beneše 12:2 a ve druhém ZŠ Kylešovice 16:8. V posledním zápase jsme podlehli vysoko 4:29 ZŠ Englišově. Tyto výsledky nám zajistily postup do okresního finále z druhého místa. Prošli jsme skrz Městské sady do víceúčelové haly. V semifinálovém zápase nás přestřílela ZŠ Otická 0:20. Ve druhém semifinále přehrála ZŠ B. Němcové 14:7 ZŠ Englišovu. V zápase o třetí místo jsme tedy opět hráli se ZŠ Englišova a tentokrát jsme podlehli výrazně nižším rozdílem 2:10. ZŠ Otická vyhrála celý turnaj. Náš tým obsadil konečné 4. místo z devíti přihlášených škol, což je výborný výsledek, jelikož opavské školy mají ve svých výběrech žáky trénující v BK Opava (proto bylo přihlášeno pouze 9 škol z okresu a jen my jsme nebyli z Opavy).

Reprezentovali nás: Michálek Martin (7.A), Soukup Vojtěch, Hučík Šimon a Jakub, Šustr Jiří, Putko Oliver (7.B), Indrák David, Mikloš Matěj (7.C), Kristián Tomáš (2.G).

Mgr. Ivo Hasala