• 18.12.2023
  • 18×

Adventní týden

Blížící se Vánoce přinesly do naší školní družiny radost a společnou tvorbu vánočních ozdob, které jsme s nadšením vytvářeli a zdobili naše společné prostory. Děti se aktivně zapojili do tvorby papírových vánočních ozdob, jako jsou malované baňky a šišky, které poté s radostí umisťovali na vánoční stromeček. Společně jsme vytvářeli i další vánoční dekorace, jako jsou roztomilí skřítci a andělíčci z papíru, které jsme umísťovali. Rozvíjeli jsme tak nejen výtvarné dovednosti, ale také smysl pro spolupráci a radost ze sdílené tvorby. Na školní jarmark jsme dohotovili svícny z chvojí.

Naše školní družina však nezůstala jen u výtvarných aktivit. Společně jsme si každý den četli poutavé adventní příběhy a společně počítali dny do Vánoc. Společnými kolektivními hrami – živé pexeso a elektrika, jsme nejen posilovaly nás jako komunitu, ale také vytvářely nezapomenutelné chvíle radosti a pohody, které spojovaly děti ve školní družině. Venku na školním hřišti jsme se oddávali radovánkám spojeným se sněhem. Děti si užívaly sjezdů na svahu, hrály si ve sněhu a stavěly různé sněhové stavby.

Bc. Ludmila Šromotová a Bc. Romana Ďurišová