• 21.3.2022
  • 13×

Čtenářský týden

Některé děti nám četly ze svých slabikářů a až budou umět příští rok číst všechna písmena, budou číst z knížek ony. Učíme se různé básničky a písničky, jazykolamy a hádanky. Vyrobili jsme si skládanou záložku do slabikáře. Pořád chodíme ven na školní hřiště, kde hrajeme vybíjenou, kopanou, házíme si a běháme. Také hrajeme zábavné hry – židličkovaná, sochy, společenské stolní hry – mikádo, UNO, Černý Petr. Každý den čteme dětem knihu s dětským příběhem. Od začátku školního roku jsme přečetli již několik knížek, např. Pohádkové hrátky se zvířátky, Pohádky do kapsy, Liliana Větroplaška, Honzíkova cesta, Zachraňte Ježíškův svět… také si čteme různé zvyky a tradice, které se pojí k obdobím roku. Nyní čteme O letadélku Káněti.