• 11.10.2023
  • 10×

Den babiček a dědečků aneb babičkářství a dědečkářství

V pátek 6. října 2023 se uskutečnil v rámci projektu 72 hodin ve školním klubu Den babiček a dědečků aneb babičkářství a dědečkářství. Bezmála třicet soutěžních týmů  dětí a jejich prarodičů se utkalo v nelehkých disciplínách, které si pro ně připravily vychovatelky školní družiny a klubu.

Zahájení proběhlo v areálu školního hřiště, kde byla v rámci projektu Přírodní zahrada při ZŠG Vítkov zrekonstruována část pozemku a navazujícího svahu. Byla zde vytvořena pergola s posezením, dodány vyvýšené záhony a osázen svah. Účastníci si tak mohli prohlédnout nově vytvořené prostory, seznámit se a vyjádřit se k plánovaným aktivitám projektu. V tomto místě došlo také k zahájení soutěžního odpoledne.

Soutěžící společně zdolali stanoviště domácích potřeb, kde je čekalo trefování do kuchyňských hrnců, v kadeřnictví si vyzkoušeli společné pletení copánků a nechybělo ani stanoviště popletených pohádek. Dalším náročným úkolem byl slalom na koloběžkách, v zahradnictví se poznávali bylinky a v cukrárně museli soutěžící správně namíchat těsto na dort. Lékařské stanoviště zase prověřilo jejich zručnost v motání obvazů a u optika se s brýlemi „vzhůru nohama“ velmi těžce navlékaly korálky. A aby toho nebylo málo, na stanovišti s názvem Čedok si sbalili kufr a vyrazili společně na pomyslnou dovolenou k moři.

Pro všechny soutěžící byly nakonec připraveny krásné ceny. Nikdo neodešel s prázdnou.

Všichni se náramně bavili, ale nejkrásnější na tom všem bylo, že nikdo nikam nespěchal. Že si chvíle pospolu užívali plnými doušky.

Karína Kopecká a Zuzana Hurtová