• 18.5.2022

Den matek „Mámy na lovu“

V pátek 13. 5. 2022 se konala v prostorách školního klubu soutěžní oslava Dne matek. Pozvánku na tuto tradiční akci dostaly všechny maminky žáků 1. – 5. ročníků. Ve třídě školního klubu tak usedlo bezmála 40 soutěžících, kteří se po krátkém úvodu vydali na jednotlivá stanoviště plnit společně nelehké soutěžní úkoly. Čekala je například Picassova dílna, kde děti malovaly své maminky, stanoviště Shopping park, kde si děti oblékly své maminky do netradičních modelů, Kavárna u paní myšky, tam bylo nutné dopravit k jídelnímu stolku hrnečky s kávou. Na stanovišti Seznamka zase museli soutěžící přiřadit k slavným ženám jejich životní protějšky, dalším záludným stanovištěm byl Tajuplný poklad, kde se lovily předměty přímo z vody a jiné disciplíny, které ověřily, jak umí soutěžní dvojice spolupracovat. Atmosféra byla přátelská a pohodová. Po soutěžním klání následovala chvilka u kávy a nechyběla ani domácí buchta. Při závěrečném počítání bodů se ukázalo, že šikovní byli opravdu všichni a tak si mohli soutěžící odnést krásné ceny.

Než jsme se s maminkami i dětmi rozloučili, nezapomněli jsme na závěrečné poděkování. Děti pak své maminky objaly a poděkovaly si navzájem za starost, péči i lásku.

Karína Kopecká