• 22.4.2024
  • 53×

Jarní čas

Čas v naší družince utíká rychle a už tady máme duben. Ale my jsme nezaháleli. V únoru jsme se věnovali domácím mazlíčkům, Valentýnu a děti nám darovali „Srdce s láskou darované“, za což   jim moc děkujeme. Poté jsme poznávali ptáčky, přivolávali jaro jarními kytičkami, seznamovali se s naším městem, ve kterém žijeme a děti nakreslili jejich domovy.  Vyhlásili jsme soutěž „O nej velikonoční vajíčko s kuřátkem“. Povídali jsme si o bezpečnosti při cestě do školy a ze školy, poznávali a kreslili dopravní značky. Věnovali se lidovým tradicím a krojům a neposlední řadě Dni Země, kde si děti ve skupinkách nakreslili vysněnou planetu. Nechyběli ani deskové hry, nejraději teď hrajeme Ubongo a Bystroočko. V Dovedných rukách jsme se seznámili se šicím strojem a pod dohledem paní vychovatelky ušili motýlka, kuřátko a tulipán. Za hezkého počasí trávíme čas na školním hřišti, hraním fotbalu nebo skákáním přes švihadlo. Každé úterý chodí za  dětmi paní knihovnice z místní knihovny a zapůjčené knihy si poté společně představujeme a čteme  si z nich ukázky.

Blanka Sedlaříková