• 25.11.2021

Lampionový průvod

Tradiční Lampionový průvod uspořádala naše škola opět ve spolupráci se SVČ Vítkov 18. 11. 2021 s podtitulem Ať žijí duchové. Děti s rodiči se sešli na asfaltové ploše před školou, kde je přivítal pana ředitel Mgr. Miroslav Bučánek a paní zástupkyně pro 2. stupeň paní Mgr. Romana Fajmonová. Společně odstartovali průvod plný krásných lampiónů a lucerniček. První zastávkou účastníků byl svíčkami osvětlený velký park, kde děti čekala bílá paní a rytíř Brtník z Brtníku. Poradili jim, kde hledat skřítky pracanty, ti byli vybaveni dárečky v podobě papírových duchů a sladkostí. Po rozdání dobrot se průvod vydal do prostor SVČ Vítkov, kde na ně čekalo duchařské překvapení. I zde bylo nutné najít ty správné duchy, za což i tady čekala děti sladká odměna a svítící náramky. Průvod pak pokračoval přes náměstí zpět ke škole.

Akce se velmi vydařila a účast byla nad očekávání veliká. Je třeba poděkovat organizátorům i všem, kteří si přišli zpestřit listopadový den.

Markéta Rusňáková