• 13.5.2024
  • 16×

Moje milá maminka

Každý rok druhý týden v květnu se svět zahalí do atmosféry lásky a vděčnosti, neboť přichází Den matek – svátek, který oslavuje lásku a obětavost matek po celém světě. Tradičním způsobem, jak toto ocenění vyjádřit, jsou ručně vyráběná přáníčka a dárky, které děti vytvářejí s láskou a péčí. V takových chvílích si děti užívají tvoření – vyrábění drobných dárků, malování přáníček či dokonce naučení se básničky, kterou pak maminkám recitují s láskou a úsměvem. Tyto aktivity nejen posilují pouto mezi dětmi a jejich maminkami, ale také přinášejí radost a veselí do rodinného prostředí, zvýrazňujíce význam tohoto zvláštního svátku.

Dočetli jsme knihu "Kdo přečte ježečkovi pohádku", malovali jsme podle čteného textu a sbíráme bodíky. Ale to nebylo všechno! Potom jsme si vymysleli společnou hru, kde jsme si na kartičky napsali různé úkoly a výzvy, které jsme museli společně splnit. Tato hra nás nejen bavila, ale také nás učila spolupráci a týmové práci. Prohánění se po hřišti a kolektivní hry nám přinesly hodně radosti a smíchu a posílily naše přátelství.

Bc. Ludmila Šromotová a Bc. Romana Ďurišová