• 27.3.2024
  • 21×

Naše město

Celý týden jsme se věnovali zajímavému projektu s názvem "Naše město". V rámci tohoto projektu jsme se ponořili do legend a příběhů z okolí Vítkova. Děti s napětím četly různé legendy a pověsti, vyprávěly si o nich a diskutovaly o jejich významu a historickém pozadí. Prohlíželi jsme si také letáky s památkami a zajímavostmi Vítkovska, aby si děti lépe představily kontext těchto starých příběhů. Výtvarné aktivity byly také součástí našeho týdne - děti s nadšením malovaly historické památky tužkou nebo pastelkami, což ještě více prohloubilo jejich zájem o místní historii.

Mezi oblíbené společné hry tohoto týdne patřila židličkovaná, která přináší radost a smích do našeho oddělení. Děti si také zahrály různé stolní hry a stolní fotbal, který podporuje týmovou spolupráci a strategické myšlení. Děvčata z našeho oddělení s radostí rozmístila nábytek do domečku pro panenky a další doplňky. Tato kreativní aktivita nejenže rozvíjí jejich fantazii a jemné motorické dovednosti, ale také přináší dětem spoustu radosti a zábavy. Na školním hřišti si děvčata také hrají s panenkami nebo společně s chlapci hrají kopanou. Nebo si jen tak povídají nebo hrají hry s míčem.

Bc. Ludmila Šromotová a Bc. Romana Ďurišová