• 13.4.2023
  • 11×

Než přišlo jaro

Přejeme krásný jarní čas a hlásíme se z našich družin se zprávou, čemu jsme se společně věnovali v posledních týdnech.

Měsíc březen jsme zahájili úklidem kolem našeho hřiště, kupodivu jsme toho k úklidu našli celkem dost. A protože už se oteplilo, na řadu přišly na hřišti koloběžky, florbalové hokejky, stuhy i plážový míč.  Radost z pohybu byla velká a děti se učily pravidla hry florbal.

Nová společenská hra Kapradina v družině našla své favority a zapálené hráče. Oblíbenou teď byla i hra Tik-tak bum! Ve výtvarné činnosti se vyráběly květinové kornouty, tulipány ve váze a malované obrázky jarních květin. Třeťáci malovali srdce na dlani v dřevěném rámečku, ale vyzkoušeli si i novou techniku malování 3D obrázku srdce.

Protože je měsíc březen, měsícem knihy, děti dostaly za úkol přinést si do družiny svou oblíbenou knihu. Asi nejvíce nás překvapil Slabikář, který patřil, před pár lety, jednomu tatínkovi a dnes si v něm syn rád čte různé články.

Akademie se kvapem blíží, máme za sebou už i nácvik v kostýmech! Všichni se moc těšíme na naše vystoupení.

Vychovatelky Jana Tvrdá a Pavla Malušková