• 20.11.2023

Odpoledne s přírodou

Pod podzimním sluncem se děti pustily do radovánek s padajícími listy, které kouzelně měnily barvy a pokrývaly zem podobně jako pestrá kobercová dráha. Se smíchem na tvářích sbíraly barevné lístky do hromady, vytvářely si vlastní hrací pole přírodních skvostů. Skoky do hromady listí vydávaly veselý smích a déšť z listí si děti užívaly plnými doušky.

V geoparku, obklopeném barevnými paletami podzimní přírody, se skupinky dětí pustily do tvořivých dobrodružství. S pečlivostí a nadšením skládaly obrazce z různě tvarovaných listů, kamínků a větviček. Každá skupina se snažila vytvořit unikátní umělecké dílo, v němž se snoubily barvy a tvary přírodních elementů. Tvoření v geoparku nejen rozvíjelo dětskou kreativitu, ale také posilovalo jejich vztah k přírodě, když společně přetvářely jednoduché přírodní materiály na krásné a jedinečné artefakty.

Bc. Ludmila Šromotová a Bc. Romana Ďurišová