• 16.7.2020

Pohádkový tábor

Ve dnech 7. 7. až 10. 7. 2020 probíhal v naší školní družině příměstský Pohádkový tábor z projektu IN-VIT 2. Tábor byl zaměřen především na podporu čtenářské gramotnosti, zúčastnilo se jej 19 dětí.

Ilustrační fotografie

Každý den jsme se dopoledne společně věnovali četbě a povídání si o knížkách – např. Ezopovy bajky, Vizovické pohádky, Tibetské pohádky. Děti aktivně nosily i své oblíbené knížky z domu. O společné četbě se děti učily vézt a psát čtenářský deník, díky zakoupeným pracovním sešitům. Do těch nejen psaly, ale i kreslily. Děti také dostaly dokonce dobrovolný domácí úkol a to: vypsat údaje o knize, kterou si rádi doma čtou do čtenářského deníku. V úterý odpoledne jsme navštívili místní kino a shlédli jsme film Frčení. Ve středu jsme se vypravili naučnou stezkou na Bělidla, malovali jsme na hrníčky a vyráběli lapače snů. Ve čtvrtek jsme podnikli výšlap na hrad Vikštejn. V pátek si děti zkusily malovat na plátno svůj kouzelný strom a odpoledne si hráli v místním parku. Tábor se vydařil, děti byly spokojené, k dobré náladě přispělo i to, že jsme volili krále a královnu tábora.

Jana Tvrdá, Lenka Baroňová, Veronika Řehounková