• 25.3.2024
  • Lukáš Váňa

Srdce pro Eilish

V loňském roce se naše škola dozvěděla, že uspěla v rámci Fulbrightova stipendijního programu a od září 2023 do června 2024 v naší škole bude působit rodilá mluvčí. Tou se stala úžasná a komunikativní Eilish Bennett. Eilish se ihned aktivně a přátelsky zapojila do dění naší školy. Připravuje pro žáky spoustu aktivit, je to velmi energická mladá dáma. Eilish byla se svou mentorkou (Mgr. Irenou Collinsovou) pozvána v září 2023 na návštěvu do Senátu ČR a také na americké velvyslanectví v Praze, kde jménem školy obě dámy vyjádřily nabídku na společné setkání pana velvyslance s našimi studenty. Jemu i jeho manželce se plán zalíbil, a tak se stalo něco nevídaného. Pan velvyslanec pozvání obou dam přijal a navštívil se svou manželkou naše žáky a studenty. 

Vzhledem k tomu, že se doba působení Eilish v naší škole pomalu chýlí ke
 konci, cítili jsme potřebu nějakým způsobem oplatit její aktivitu. Rozhodli jsme se využít projekt Srdce s láskou darované a naše srdce darovat právě Eilish. A tak započala tajná mise „Srdce pro Eilish“. Proč tajná? Protože milujeme překvapení a vidět v očích dětí spiklenecké výrazy je to nejhezčí, co může dospělák zažít. Naplánovali jsme tradiční nocování ve školním klubu a nic netušící Eilish požádali o účast a pomoc. Samozřejmě přikývla a tím odstartovala náš plán. 

Vyrobili jsme polštářek s logem školy a tričko s logem soutěže, gymnastický sál jsme vyzdobili srdíčky, nápisy a připravili srdečné občerstvení. A čekali na šestou hodinu večerní, kdy měla Eilish dorazit. Napětí a očekávání bylo ve vzduchu cítit a děti se velmi těšily na reakci naší aktérky. Dveře se otevřely, Eilish vešla a pak už jsme slyšeli jen „wou, jé, super, wou…“. 

Eilish se nezmohla na slova, když vešla do vyzdobeného sálu. Její tvář zářila radostí a překvapením. Byla dojatá gestem celého dětského kolektivu, který jí tímto způsobem chtěl poděkovat za všechnu tu lásku a úsilí, které do našeho vzdělávacího prostředí vkládá.

Celý večer byl prostoupený emocemi – radostí, vděčností, láskou a přátelstvím. Byla to jedinečná příležitost pro naše děti ukázat, jak moc si vážíme těch, kteří přinášejí do našich životů světlo a inspiraci. Eilish se stala součástí našeho kolektivu. Je to prostě naše kamarádka. Sice v červnu nastoupí do letadla a zamíří směr domov, ale díky moderní technice budeme stále v kontaktu. 

A snad jednou někdy…

Kolektiv školního klubu

Fotogalerie