• 9.3.2022

Srdce pro Ukrajinu

V naší školní družině máme šikovné děti, kterým není lhostejná válka na Ukrajině. I když chodí teprve do první třídy, sledují doma dění kolem celé situace. Některé mají strach a je jim líto dětí, které prožívají hrůzu války. Již v lednu, aniž jsme tušili, jaká bude situace, jsme se zamysleli, jak můžeme pomáhat druhým lidem. Povídali jsme si s dětmi o tom, jaké nadace pomáhají lidem v nouzi, a jak mohou oni pomoci dospělým a starým lidem. Dozvěděli jsme se, že naše děti umí pomáhat rodičům a prarodičům. Namalovali si symbol nadačního fondu – kuře a některé symboly ostatních fondů. A nyní nás napadlo, že se také můžeme zapojit aspoň v myšlenkách tím, že pošleme imaginární srdce „poselství míru“ pro ukrajinské děti. Společnými silami děti vyrobily srdce z papíru, namalovaly ho, vystřihly holubice a nalepily na srdce.

A přejeme si mír pro všechny!