• 17.2.2022
  • 29×

Tradice masopustu – srdíčkový týden

V polovině ledna jsme si s dětmi připomněli Masopust a jeho tradice. Na našem oblíbeném školním hřišti jsme si zahráli s míčem soutěž o „Nej krále střelců“ a jezdili na lopatách v tandemu. V družince si společně čteme Tolstého bajky a pak si zahrajeme Živé pexeso, Židličkovanou. Malování pastelem se tentokrát věnovalo peříčkům, která si děti odnesli domů v rámečcích. Moc se jim to povedlo! A srdíčko, které si namalovali, mohli darovat někomu sobě blízkému k Valentýnu. V dovedných rukách se děvčata pod dohledem paní vychovatelky seznamovala se šicím strojem, na kterém si ušily srdíčka… Pak šup na domácí úkoly, tanec, deskové hry a odpočinek. A ještě si společně vyrábíme na památku ze ŠD sádrové masky, neboť děti v příštím školním roce už půjdou do ŠK. V těchto týdnech jsme přijali výzvu ŠK o postavení „Nej komínu z kostek“. Tak dětem držte pěsti, opravdu se snaží.

Paní vychovatelky Jana a Blanka